Rubriky
Stavební deník

Buldo slaví 4. narozeniny: Od stohů papíru k digitální efektivitě

V roce 2018 byla digitalizace velkým tématem napříč různými odvětvími. Jako nadšenec pro stavebnictví jsem měl potřebu přinést tento pokrok i do světa staveb. Lákalo mě přijít s inovací, která by usnadnila práci a zároveň zachovala tu radost z předání úspěšně dokončených projektů. Jediné, co tu radost trochu kazilo, byly právě nekonečné stohy a šanony papírů i nutná administrativa se stavbami spojená.

Rozhodl jsem se proto vyvinout nástroj, který by zjednodušil sledování stavby a současně zredukoval papírování. Z této potřeby se zrodil elektronický stavební deník Buldo. Jeho primárním cílem bylo převést to velké množství papírových dokumentů do digitální podoby – snadno dostupné kdekoliv a kdykoliv.

Screenshot aplikace Buldo, na kterém je vidět funkce Timeline testovací stavby.

Zpočátku jsme se zaměřili na základní funkcionalitu, která umožňovala uživatelům zaznamenávat průběh prací v souladu se stavebním zákonem. Jak se však projekt vyvíjel, postupně jsme začali přidávat další funkce i díky nápadům a zpětné vazbě od našich uživatelů. V květnu 2020 jsme konečně vypustili aplikaci do světa, což se ukázalo jako zásadní krok vpřed. Když vidím, jak aplikace pomáhá dalším developerům, stavebním firmám nebo investorům optimalizovat jejich procesy, jsem si jistý, že čas, energie a finance, které jsem do tohoto projektu (nejen já) vložil, mají prostě smysl.

I po čtyřech letech od zahájení naše cesta nekončí. Neustále pracujeme na vylepšování aplikace a rozšiřování funkcí. Osobní přístup a ochota vyjít vstříc specifickým potřebám našich klientů jsou naší filosofií. Proto jsme připraveni navrhovat řešení na míru, což našim klientům zaručuje, že dostanou přesně to, co potřebují.

Názorům a potřebám našich klientů bedlivě nasloucháme. Proto víme, že 59 % uživatelů (z těch, co ochotně vyplnili náš dotazník) používá Buldo několikrát týdně a 24 % dokonce každý den. Téměř 20 % uživatelů aplikaci využívá na různých typech zařízení (notebook, tablet i chytrý telefon), což dokazuje její univerzálnost a přístupnost. Respondenti nejčastěji popisují aplikaci Buldo jako jednoduchou, funkční a intuitivní. Pochvalné hodnocení uživatelů a vysoká spokojenost s aplikací i kvalitou zákaznického servisu nám potvrzují, že jsme na správné cestě.

Děkuji všem našim uživatelům za čtyři roky důvěry a podpory. Těším se na další roky plné inovací a společného růstu v digitálním stavebnictví.

Petr Žák

majitel DIGITAL BUILD s.r.o.