Rubriky
Stavební deník

Vedení stavebního deníku v 21. století – snadno, intuitivně a efektivně

Pro investory i zhotovitele, pro ty, kdo se stavebním deníkem živí dennodenně nebo ho vnímají pouze jako nezbytné zlo, platí jedno – vedení stavebního deníku je často nevyhnutelné. Naštěstí existuje způsob jak ušetřit čas, zjednodušit si práci a eliminovat starosti spojené s tradičním vyplňováním stavebního deníku.

Podnikatelka pracuje na notebooku, v ruce drží chytrý telefon a dělá si záznamy do deníku.
Stavební deník je nezbytnou součástí stavebních projektů. Zdroj obrázku: stock.adobe.com

Online stavební deník

Může se zdát, že naučit se používat elektronický stavební deník je ztráta času. Avšak tato investice se vám v budoucnu bohatě vrátí. Online verze stavebního deníku, zejména ta, kterou nabízí Buldo (s 14denní zkušební verzí zdarma), stojí na třech „P“: PřehlednostPraktičnost a (uživatelská) Přívětivost.

Uživatelé aplikace Buldo nejčastěji chválí její přehlednost, jednoduchost, intuitivnost a hodnotí ji jako uživatelsky příjemnou.

Kdekoliv a kdykoliv

Stavební deník by měl být vždy k dispozici na stavbě. Elektronická verze vám umožní zapisovat události okamžitě, bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Potřebujete-li něco zaznamenat a nejste zrovna na stavbě, pravděpodobně si uděláte poznámku, na kterou musíte následně myslet, abyste ji nezapomněli do stavebního deníku doplnit. Celý tento proces můžete s klidem opustit s elektronickou verzí stavebního deníku. Online stavební deník máte k dispozici nejen vy, ale také všichni ostatní, kteří mají oprávnění do něj zapisovat, kdykoliv a kdekoliv se zrovna nacházíte. Jediné co k tomu potřebujete, je počítač, notebook, tablet nebo chytrý telefon.

Nový zápis na pár kliknutí

Jedna z funkcí, která je součástí elektronického stavebního deníku a která vám ušetří čas, je automatické vkládání počasí do záznamů. Stačí jedno kliknutí a máte kompletní meteorologické údaje zapsané ve vašem stavebním deníku. Další funkce, které vám ušetří spoustu času při vyplňování záznamů, je možnost duplikování zápisu, kterou využijete pro opakující se činnosti, a také import pracovníků, díky kterému nebudete muset pracně vypisovat jmenovitě všechny osoby na stavbě, u kterých si evidujete docházku.

screenshot z aplikace Buldo zápis z deníku

Vícepráce pod kontrolou

Vícepráce se můžou stát nepříjemnou třecí plochou a zdrojem nedorozumění. Elektronická verze stavebního deníku vám poskytne nejen komplexní přehled o veškerých vícepracích, ale také díky ní můžete předejít zbytečným nedorozuměním. Díky certifikovanému elektronickému podpisu máte možnost využít rychlé schvalování nebo změny přímo v aplikaci.

Informace pohromadě a v bezpečí

V aplikaci Buldo máte všechny své stavební deníky na dosah ruky, a to nejen pohromadě, ale také v bezpečí. Můžete v ní evidovat libovolný počet deníků a sami rozhodnete, kdo může k jejich obsahu přistupovat a jakým způsobem – pouhým nahlížením nebo i aktivním zápisem. Nastavení práv je jednoduché a intuitivní, a kdykoliv ho můžete podle potřeby upravit. S Buldo nemusíte mít obavy, že by váš stavební deník mohl být ztracen, poškozen nebo zneužit (na rozdíl od papírové verze). Systém garantuje, že do něj nemůže přistupovat neautorizovaná osoba nebo že nebudou měněny již zaznamenané informace. Tím se vyhnete potenciálním problémům a ušetříte si zbytečné starosti spojené s možnými komplikacemi.

Funkce, jako je automatické vkládání počasí, duplikace zápisů a import pracovníků na stavbě značně urychlují a usnadňují proces zápisu událostí. Nejsou to ale zdaleka jediné výhody aplikace pro správu staveb, které usnadňují administrativní část stavebního projektu.

Jakou výhodu elektronického stavebního deníku nejvíce oceňujete (nebo byste ocenili) vy? Napište nám na podpora@buldo.cz

A pokud jste zatím online stavební deník nevyzkoušeli, neváhejte využít 14denní testovací verzi zdarma, v rámci které se můžete seznámit se všemi jejími funkcemi a výhodami, které přináší.